II nagroda w konkursie Młodzi Innowacyjni 2023 dla Tomasza Talarczyka – absolwenta AiR PK

Po raz kolejny absolwent Automatyki i Robotyki z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej zdobył nagrodę w konkursie pt. „Młodzi Innowacyjni” za najlepszą pracę dyplomową z dziedziny automatyki, robotyki i pomiarów.

We wtorek 7 marca b.r. w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów – Sieć Badawcza Łukasiewicz, w Warszawie, odbył się finał konkursu pt. „Młodzi Innowacyjni 2023” na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny automatyki, robotyki i pomiarów. W kategorii prac dyplomowych magisterskich pan mgr inż. Tomasz Talarczyk, absolwent kierunku AiR na Wydziale Mechanicznym PK, a obecnie doktorant i pracownik tego wydziału, zdobył II nagrodę za pracę pt. „Projekt i budowa hybrydowego pojazdu podwodnego”. Praca została wykonaną pod kierunkiem pana dr. inż. Marcina Malca jako jedna z serii trzech prac dyplomowych, dotyczących pojazdów podwodnych z hybrydowym napędem pędnikowo-biomimetycznym i stanowi kontynuację badań dotyczących biomimetycznych pojazdów podwodnych, realizowanych z sukcesami od wielu lat w Katedrze Inżynierii i Automatyzacji Produkcji.

Jest to trzeci sukces absolwenta AiR w cyklu konkursów „Młodzi Innowacyjni”, organizowanych cyklicznie przez PIAP. W 2010 roku I nagrodę w kategorii prac magisterskich zdobyła „CyberRyba – podwodny robot mobilny”, której współautorem był aktualny promotor pracy pana Tomasza. W 2011 roku także I nagrodę w kategorii prac inżynierskich zdobył „Gąsiennicowy robot inspekcyjny R-Bot” autorstwa Jakuba Hajkusia.

Kolejny sukces pana Talarczyka nie byłby możliwy bez dofinansowania jego pracy z projektu FutureLab PK oraz wsparcia finansowanego pana Dziekana Wydziału Mechanicznego, Prof. Jerzego Sładka, oraz kierownika Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji, Prof. Sebastiana Skoczypca.

Aktulności