Opinie absolwentów

Na swoim stanowisku pracy, zajmuję się projektowaniem schematów elektrycznych oraz układów bezpieczeństwa, analizą ryzyka dla maszyn i stanowisk zrobotyzowanych oraz koordynacją prac montażowych. Studia na kierunku Automatyka i Robotyka pozwoliły mi poznać wiele zagadnień związanych z automatyką i systemami sterowania. Zajęcia na uczelni umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy wymaganej do pracy w zawodzie, wypracowanie umiejętności rozwiązywania problemów oraz realizacji postawionych zadań.

Mgr inż. Maciej Kłósek – absolwent AiR 2017 r.
Projektant elektryk. Kierownik działu elektrycznego.
ACaRS Sp. z o.o.


Śmiało mogę powiedzieć, że wiedzę którą zdobyłem na studiach wykorzystuję w codziennej pracy. Obecnie pracuję jako programista automatycznych wózków widłowych tzw. AGV. Niezbędna na moim stanowisku jest umiejętność programowania sterowników PLC oraz paneli HMI. Konieczna jest również wiedza z dziedziny mechatroniki, mechaniki, elektroniki oraz hydrauliki. Praca automatyka pozwala na dalszy rozwój solidnych podstaw jakie zdobyłem na kierunku Automatyka i Robotyka, a także umożliwia zwiedzanie wielu ciekawych miejsc na świecie przy okazji realizowanych projektów.

Mgr inż. Przemysław Waluś – absolwent AiR 2018 r.
Programista wózków AGV
ELETTRIC80


 

W pracy zajmuje się projektowaniem powierzchni klasy A, czyli powierzchni widocznych w samochodach takich, jak np. karoseria, deski rozdzielcze. Wykorzystuję systemy CAD, które miałem możliwość poznać na uczelni poprzez wykonywanie licznych projektów. Dzięki wsparciu prowadzących miałem możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Wiedza zdobyta na zajęciach pozwoliła mi na bezproblemowe znalezienie pracy w branży automotive.

Mgr inż. Adrian Łucarz – absolwent AiR 2018 r.
Projektant powierzchni klasy A
CADM Automotive


Studia na Kierunku Automatyki i Robotyki nauczyły mnie interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania pojawiających się problemów. Dzięki wiedzy zdobytej z Układów sterowania, napędów pneumatycznych czy PKM jestem w stanie poradzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami jakie stawia przede mną robotyka. Doceniam również możliwość zwiedzenia różnych zakładów produkcyjnych, które daje spojrzenie jak można wykorzystać zdobytą na studiach wiedzę oraz jak może wyglądać praca po kierunku AiR.

mgr inż. Piotr Kaczorowski – absolwent AiR 2018 r.
Specjalista ds. Robotów Przemysłowych


 

Obecnie pracuję w Dziale Handlowym Mitsubishi Electric Europe. Moje obowiązki to dobór, wycena i procesowanie sprzedaży naszych towarów z zakresu automatyki przemysłowej. Na co dzień spotykam się z zaawansowaną technologią w postaci robotów, falowników, sterowników PLC, paneli HMI, serwonapędów czy też maszyn CNC. Dzięki zdobytej wiedzy na uczelni moje wejście do świata technologii przebiegło płynnie i bezboleśnie. Dodadtkowo wiem, że kilku z wysoko postawionych przełożonych również studiowało Automatykę i Robotykę na Politechnice Krakowskiej. Pokazuje to, że jest to uczelnia, której ukończenie daje realną perspektywę na karierę w największych firmach inżynierskich na świecie.

 Inż. Jan Tokarski – absolwent AiR 2018 r.

Aktualności

Skip to content