Moduły bezpieczeństwa w sterownikach PLC

Autorzy:mgr inż. Rafał Pilch
Promotor:dr inż. Marcin Malec

Niniejsza praca magisterska ma na celu zaprojektowanie i wykonanie stanowiska prezentującego zasadę działania, a także możliwości sterowników bezpieczeństwa. W pracy zostały wykorzystane sterowniki marki Astraada Safety i to właśnie na ich podstawie zostało stworzone stanowisko.
W skład stanowiska wchodzą nie tylko sterowniki bezpieczeństwa, ale również osprzęt bezpieczeństwa, taki jak przyciski – generujące sygnały wejściowe dla sterowników bezpieczeństwa, czy też wieża sygnalizacyjna – odbierająca sygnały wyjściowe sterowników bezpieczeństwa. Dodatkowo ze sterownikiem bezpieczeństwa skomunikowany jest standardowy sterownik PLC, który jest wymagany, jako sterownik nadrzędny w systemie bezpieczeństwa, a także, sterownik PLC z zintegrowanym panelem HMI dla wizualizacji.
Zakres pracy obejmuje projekt stanowiska od podstaw, a więc: koncepcję projektu, zaplanowanie rozmieszczenia sterowników i urządzeń peryferyjnych, wykonanie stanowiska wraz z montażem podzespołów i ich zaprogramowaniem. Stanowisko ma służyć do celów prezentacyjnych, edukacyjnych, a także testowych dla aplikacji koncepcyjnych, przed ich wdrożeniem na produkcję.

Aktulności

Skip to content