Autorzy:inż. Filip Pydyś
Promotor:dr inż. Marcin Malec

Przewodnim celem projektu jest stworzenie wysokowydajnego napędu falowego pojazdu pływającego typu MPF. W przyszłości miałby on zostać wykorzystany jako główny napęd biomimetycznych pojazdów podwodnych.

Praca dyplomowa jest jedną z pięciu prac inżynierskich opracowanych w ramach projektu „Podniesienie poziomu technologicznego TRL konstrukcji modułów biomimetyczne pojazdu pływającego”. Projekt otrzymał grant finansowy w ramach konkursu na projekty studenckie FutureLab PK. Niezliczona ilość merytorycznej wiedzy przekazana przez opiekunów projektu – dr. inż. Marcina Malca oraz dr. inż. Marcina Morawskiego w połączeniu z setkami godzin pracy studentów automatyki i robotyki umożliwiła zrealizowanie kilku niżej wymienionych prac inżynierskich:

• „Mechanizm prostowodowy Peaucelliera-Lipkina jako napęd falowy pojazdu pływającego” – Filip Pydyś
  • „Odrzucany segment bateryjny semi-automatycznego pojazdu podwodnego” – Patryk Gałowicz
  • „System zwiększenia zasięgu operacyjnego semi-automatycznego pojazdu pływającego” – Michał Garncarz
  • „Układ komunikacji akustycznej pojazdu podwodnego krótkiego zasięgu” – Arkadiusz Mikosz
  • „Budowa pojazdu pływającego z napędem falowym typu MPF” – Maciej Kopała

Więcej na: